Tisková zpráva 3. 9. 2015 Otevření brněnské prodejny Restart s originální módou

Pozvanka Restart

Sociální podnik v Brně zaměstná mladé Romky jako prodavačky módy

Ve čtvrtek 10. 9. 2015 otevírá prodejna Restart s nezávislou módou, nabídne pracovní úvazky klientkám z brněnské nízkoprahové sociální služby DROM. Při zahájení v 18:00 na Kopečné 9 proběhne módní přehlídka nové značky Gypsy MaMa, zahraje jazz funková skupina Čohanas a brněnský hudebník Sart s kapelou.

Brno 3. 9. 2015 - Prodejna Restart nabídne řadu malých českých nezávislých značek na jednom místě pro módní nadšence. Povedené designové kousky vám prodají mladé Romky, které tak získají důstojnou práci a pomohou ukázat veřejnosti, že Romové chtějí a umí pracovat.

Sociální podnik bude nabízet celkově 1,5 úvazku pro mladé lidi do 25 let, kteří pochází ze znevýhodněného prostředí vždy na dobu půl roku. Získají tak pracovní zkušenost, motivaci a uvědomí si, co je baví a čemu by se chtěli nadále věnovat. Půl úvazek je určen zejména pro mladé romské maminky bez příjmů, teenagerky, které by jinak časné mateřství na dlouho izolovalo od společnosti. Cílem je, aby potom neskončily na pracovním úřadě, ale našly si navazující a dlouhodobé zaměstnání.

Nutno zmínit: Lákavé prostředí nové prodejny zcela zdarma navrhl a realizoval brněnský ateliér Tadaho, který se vedle interiérového designu zaměřuje na prezentaci zboží, aranžování výloh a prodejen. V prodejně naleznete vedle jedinečných módních kousků také automobil značky Favorit jako odpočinkovou zónu či dětský koutek, stěny jsou vyzdobeny autentickými graffiti a rudými máky.

Prodejna Restart, která první nabídne Gypsy MaMa k prodeji, je součástí rozsáhlého projektu Streetwork pro děti a mládež, zaměřený na inovace v oblasti nízkoprahových sociálních služeb, realizuje jej Česká asociace streetwork, o.s a Národní vzdělávací fond, o.p.s. s občanským sdružením Tripitaka, o.s. a s podporou Dánské nadace The Velux Foundations.

Koordinátorka Šárka Berková k otevření Restartu řekla: „Smyslem obchodu Restart je pomáhat mladým lidem ve složité životní situaci. Chceme potírat předsudky proti Romům pozitivním a kreativním způsobem a malým dílem přispět také k obnově bohaté tradice oděvního průmyslu v Brně, kterému se kdysi říkalo moravský Manchester“.

Kontakty:
Koordinátorka Restartu:
Mgr. Šárka Berková
Tripitaka,o.s.
e-mail:berkova.sarka@gmail.com,tel.:774 833790

Tripitaka realizuje sociálně prospěšné projekty z oblastí umění, sociální práce a vzdělávání.